11 lipca - Grohman Orchestra

 

Grohman Orchestra – to mała 15 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i zespołów cesarskiego Wiednia. Wzorem mistrzów walca orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent. Niezmiennie koncerty z muzyką wielkich wiedeńskich mistrzów walca cieszą się ogromną popularnością. Grohman Orchestra powstał by cieszyć słuchaczy pięknymi i znanymi walcami, polkami, ariami i marszami.

W 100% przypadków, półtoragodzinny koncert kończy się bisami i jak nakazuje wielowiekowa tradycja Marsz Radeckyego zamyka zawsze całość. Pewne jest też, że każdy kto wychodzi z sali koncertowej podśpiewuje radośnie piękne tematy muzyczne wykonywane na koncercie Grohman Orchestra.

Zespół prowadzi koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej Tomasz Gołębiewski i składa się z muzyków - liderów poszczególnych grup instrumentów Orkiestry, co pozwala na realizację koncertów na bardzo dobrym poziomie artystycznym.

Grohman Orchestra przyjął nazwę od nazwiska znanego łódzkiego Fabrykanta, który był ogromnym znawcą i koneserem sztuki oraz przyjacielem i oddanym Mecenasem wielu artystów.